Заклади будуть змушені піднімати ціни, оскільки постачальники обсмажених зерен (ростерії) анонсували дві хвилі підвищення власних розцінок: на 30% навесні та ще на 45-50% восени.

Про це розповіли The Page підприємці. За словами власників кав'ярень, різко підвищувати ціни кінцевих споживачів вони не планують, щоби не втратити клієнтів. Проте фактично чашка кави вже подорожчала, і її вартість продовжуватиме зростати.

"Еспресо та американо подорожчали в середньому на 5 грн, а кава з додаванням молока – на 7 грн. Протягом року ціни піднімуться ще більше... Ростерії вже анонсують зростання цін на каву на 30% навесні та на 45-50% восени... Звичайно, ми не можемо одразу підняти ціни, тому ми робитимемо це у кілька етапів, щоб "пом'якшити" удар по кишенях покупців", – розповіла власниця однієї з кав'ярень.

Підприємці зазначають, що зростання цін в Україні пов'язане зі світовим подорожчанням кави. Через неврожаї у Бразилії та Колумбії (головних країнах-постачальниках кавових зерен) за 2022 рік вартість одного кілограма кавових зерен сорту арабіка збільшилася в середньому на 30%, а робусти – на 19%.

Крім того, зростають витрати на доставку кави до України. Через російську агресію морські шляхи поставок перекриті, тому каву везуть переважно автомобільним транспортом, що коштує значно дорожче за морську логістику. У результаті за світового подорожчання кави на 19-30% ціни в Україні піднялися на 35-40% порівняно з "довоєнним" 2021 роком.

Популярные статьи сейчас

Бывшая дружба, российский паспорт и безволие в столичной высотке: история одной войны не на поле боя

Дела плохи: сколько дронов разрабатывает РФ по сравнению с Украиной

Зеленский подписал новый закон о пенсиях для украинцев: что изменилось и чего ожидать

Кризис масложировой отрасли: чем грозит украинцам высокий экспорт подсолнечника

Показать еще

Окрім кави, дорожчає й інша важлива для кав'ярень "сировина" – молоко. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну молочна галузь була розвинена у Чернігівській, Сумській та Харківській областях. Проте через бойові дії частину підприємств було знищено. Подорожчання, за прогнозами експертів, продовжиться і 2023 року – вартість "молочки" зросте на 3-4%.