"Ніколи ще я не бачив, як технології розвивалися так швидко," говорить Елон Маск. Хоча проблема із чіпами може бути вже скоро, штучний інтелект і електромобілі ростуть настільки стрімко, що світ стикнеться з нестачею електроенергії та трансформаторів вже наступного року, зауважує Маск.

Під час заключної сесії конференції Bosch Connected World, недавній номінант на Нобелівську премію миру говорив про автономні автомобілі та гуманоїдних роботів, і натякав на те, що можна очікувати від Tesla у сфері електромобілів. Проте він явно хотів надати галузі найчіткіший сигнал: розганяйтесь із виробництвом чистої енергії і виготовляйте якнайбільше електричних трансформаторів.

"Здається, що обчислення штучного інтелекту збільшується вдесятеро кожні шість місяців. Я ніколи не бачив нічого подібного. Це гонка за чіпами більше, ніж будь-яка золота лихоманка, яка коли-небудь існувала.

Я думаю, що ми дійсно стоїмо на межі, ймовірно, найбільшої технологічної революції, яка коли-небудь існувала. Відоме китайське прокляття: «Нехай ви будете жити в цікаві.» Ну, ми живемо в найцікавіший час. Протягом деякого часу мене це трохи депресувало, чесно кажучи. Я думав якось: «Ну, вони захоплять все? Ми будемо тупими?» Але я задав собі питання: Чи хочу я бачити апокаліпсис штучного інтелекту чи ні? Я такий, думаю, мені б хотілося це побачити. Не буде нудно.

Обмеження обчислень штучного інтелекту дуже передбачувані... Рік тому був дефіцит чіпів, чіпів для нейронних мереж. Тоді було дуже легко передбачити, що наступним дефіцитом будуть трансформатори напруги. Треба живити ці речі енергією. Якщо у вас є 100-300 кіловольт від комунальної установки, і це повинно знижуватися аж до шести вольт, це сильне зниження напруги.

Популярні статті зараз

Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Тоненькие бретельки на нежных плечах: Женька из "Сватов" в облегающем наряде похвасталась идеальной фигурой

Показати ще

Мій не такий смішний жарт полягає в тому, що вам потрібні трансформатори для роботи з трансформаторами. Ви знаєте, штучний інтелект - це, як... Є така річ, як трансформатор у штучному інтелекті... Я не знаю, це комбінація якихось нейронних мереж... Вони, взагалі кажучи, закінчилися трансформаторами для роботи з трансформаторами.

Потім наступним дефіцитом буде електроенергія. Вони не зможуть знайти достатньо електроенергії для роботи з усіма цими чіпами. Я думаю, що наступного року ви побачите, що вони просто не зможуть знайти достатньо електроенергії для роботи з усіма цими чіпами.

Одночасний ріст електромобілів та штучного інтелекту, обидва потребують електроенергії, обидва потребують напругових трансформаторів - я думаю, створює великий попит на електрообладнання та виробництво електроенергії."

Ідея того, що світло у розвинених країнах почне блимати починаючи з 2025 року через велику кількість тренованих штучних інтелектів, досить неймовірна, і якщо Маск має рацію, це великою мірою підкреслює потребу у величезних обсягах чистої енергії, з різних джерел, ще на вчора.