Є відомості про те, що розмір пенсійної виплати за віком українця не може бути нижчим, ніж прожитковий мінімум. Однак є безліч випадків, коли українському пенсіонеру виплачують мінімальну пенсію при врахуванні великого трудового стажу та хорошій заробітній платі.
Справа в тому, що фахівцям «На пенсії» надійшло повідомлення з цікавим питанням від мешканки України. Вона повідомила, що ще у 2012 році їй виповнилося повних 50 років, і вона планувала вийти на відпочинок на пільгову пенсію, проте роботодавець їй сказав, що треба попрацювати ще 1 рік.
«Пішла на пенсію у 51 рік, її призначили практично у мінімальному розмірі. Є 38 років загального стажу, з них 13,5 шкідливого – працювала на заводі. Зараз отримую лише 3552 гривні. З них 2 тисячі йде на квартплату, 1 тисяча – на ліки. За шкідливістю потрібно лише 7,5 років, а в мене на 5 років більше, але за них не доплачують», - поділилася мешканка України.
Варто зазначити, що незалежний консультант та фахівець із пенсійних питань Сергій Коробкін не змусив себе чекати та відповів українці. Він припускає, що Ірина, пенсіонерка, яка звернулася з цим питанням, вийшла на заслужений відпочинок із 2 категорії. Справа в тому, що ця категорія дає можливість лише вийти на пенсію раніше, а інших переваг вона більше не дає.
Розпил на мільйони: у Кременчуцькій громаді готують масштабну схему
Зарплату збільшать тільки обраним. Для освітян, науковців, медиків, ВПО, пенсіонерів влада грошей на наступний рік не знайшла, – Тимошенко
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
"Божественная Катюша": заезда "Кухни" Кузнецова восхитила снимком с райского отдыха, Анна Кошмал оценила
Крім цього, згідно із законом України, який зараз працює, робочий стаж дає можливість отримувати пенсійну виплату лише у розмірі 38% від заробітної плати. Також заробітна плата, яка береться до уваги при виплатах пенсій, насправді може бути не такою вже й високою, як передбачалося.
Так, ситуації із пенсійними виплатами в Україні залишаються досить незрозумілими. Але завдяки закону пенсія за віком не може бути нижчою за мінімальний прожитковий мінімум.