До Верховної Ради України внесено законопроект про часткове скасування мораторію на стягнення штрафів та пені за несвоєчасну виплату кредитів. Ця пропозиція, зареєстрована як проект закону № 9424 «Про внесення змін до Цивільного кодексу України про споживче кредитування», спрямована на вирішення питань, що виникли у зв'язку із початком війни в Україні.

Відповідну інформацію оприлюднили на сайті «novyny.live»

У законопроекті розглядаються побоювання, що деякі позичальники користуються військовою ситуацією, що продовжується, для ухилення від виконання своїх зобов'язань за простроченими договорами споживчого кредиту. Автори ініціативи пропонують поправки, які включають:

Обмеження денної відсоткової ставки.

Запропоновані зміни дозволять запровадити обмеження денної відсоткової ставки за споживчими кредитами.

Популярні статті зараз

Безкоштовний відпочинок у Карпатах: українці можуть насолодитися розкішною тишею за "просто так"

Зеленський підписав новий закон про пенсії для українців: що змінилося та чого очікувати

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Тоненькие бретельки на нежных плечах: Женька из "Сватов" в облегающем наряде похвасталась идеальной фигурой

Показати ще

Кредиты по новым правилам. Фото: скриншот Youtube-видео

Скасування обмежень щодо пені/штрафів.

Законопроектом пропонується скасувати обмеження на стягнення пені, штрафів та інших пов'язаних із ними платежів на користь кредитора за простроченими зобов'язаннями. Це скасування набуде чинності з дня набрання чинності законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг».

Звільнення на період карантину.

У законопроекті також зазначається, що збереження можливості звільнення від платіжних зобов'язань перед кредиторами з неустойок, штрафів або пені за несвоєчасне виконання зобов'язань у період карантину не відповідає поточній економічній ситуації.

Кредиты: Скриншот YouTube

Важливо зазначити, що відповідно до чинних Перехідних положень Цивільного кодексу України в період дії військового стану діє мораторій на нарахування штрафів та пені, а також їх стягнення. Пропоновані зміни спрямовані на досягнення балансу між захистом позичальників у скрутних обставинах та забезпеченням справедливого дотримання прав кредиторів. Законопроект все ще перебуває на стадії обговорення, розгляду та можливих поправок у рамках законодавчого процесу.