В Україні на початку осені очікуються зміни цін на продукти харчування, причому очікується як їхнє зниження, так і підвищення. Олег Пензін, виконавчий директор Економічного дискусійного клубу, розповів про потенційні цінові тенденції. Однак через непередбачуваність конфлікту, що триває, зробити точні прогнози складно.

Цю інформацію надали на порталі «businessua»

Щодо цін на овочі, Пензін припустив, що ціни на картоплю можуть бути найнижчими у вересні 2023 року і становитимуть близько 6,5-7 гривень за кілограм. Очікується, що ціни на інші овочі, які зазвичай використовуються в традиційних українських стравах, такі як капуста, морква, цибуля та буряк, також впадуть. Однак ціни на помідори та огірки, швидше за все, зростуть, хоч і незначно, оскільки сезон цих овочів добігає кінця.

Пензін підкреслив, що погодні умови відіграватимуть значну роль у формуванні цін. Якщо вересень залишиться теплим та літнім, очікується, що ціни залишаться стабільними.

Щодо конкретних продуктів харчування, ціни на цукор, за прогнозами, зростуть незначно, приблизно на 2-3% у зв'язку із завершенням сезону виробництва цукру в листопаді. Очікується, що ціна на олію виросте аналогічним чином. Проте ситуація з нафтою пов'язана зі статусом «зернового коридору», що впливає на експорт. Якщо проблеми з експортом збережуться, ціни на нафту можуть не зрости через достатню пропозицію, незважаючи на зниження видобутку.

Популярні статті зараз

Колишня дружба, російський паспорт, та безвілля у столичній висотці: історія однієї війни не на полі бою

Росіяни тішаться кровопролиттю в Ізраїлі

Сильний удар по українцям: влада готує несподіваний "сюрприз"

Українцям блокують рахунки за будь-які борги, вже надходять скарги: "Є волонтерські кошти"

Показати ще

Важливо відзначити, що ці прогнози можуть бути змінені в залежності від різних факторів, включаючи поточні геополітичні події, рівні виробництва та ринкові умови.